I. Ulusal Aşcılık Kampı

Ulusal Aşcılık Kampı.

I. Ulusal Aşcılık Kampı 25 Nisan-02 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mengen‘de düzenlendi. İstanbul Aydın Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin de katıldığı bu etkinlik üniversite tarafından şöyle duyuruldu:

Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencilerimizden Berfin Ece Başel ile Can Semih Karabacak Aşcılık Okulu Mezunları Derneği (AŞOMDER) tarafından Türkiye’de eğitim veren “Gastronomi ve Mutfak Sanatları” programlarında bulunan eğitici ve öğrencileri biraraya getirmek, çeşitli etkinliklerle vizyonlarını geliştirerek mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen I. Ulusal Aşcılık Kampı‘na katılmışlardır.

25 Nisan-02 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mengen‘de düzenlenen bu etkinliğe 35 üniversiteden katılım olmuştur. Kamp kapsamında birçok ünlü restoran ve otel zincirlerinin başında olan executive şefler tarafından genel mutfak bilgisi, mutfak hijyeni, temel pişirme ve sunum teknikleri, Türk ve Dünya mutfağından popüler yemeklerin hazırlanışı konularında dersler verilmiştir. Katılımcılar verilen ders konularını bizzat uygulayarak öğrenmişlerdir.

Takım çalışması şeklinde geçen mutfak uygulamalarının yanı sıra öğrenciler ünlü şeflerin deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulmuşlar, diğer üniversitelerden gelen öğrencilerle tanışarak yeni dostluklar kurmuşlardır. Sekiz günlük kamp, bütün katılımcı üniversitelerin flamalarıyla  Mengen sokaklarında yaptığı kortej yürüyüşüyle sona ermiştir.

Bölüm öğrencilerimiz Berfin Ece Başel ve Can Semih Karabacak henüz birinci sınıf olmalarına rağmen üniversitemizi başarı ile temsil etmişler; mesleki anlamda önemli düzeyde edinimleri ile geri dönmüşlerdir.”