Çiftlikten Çatala ET Cüneyt Asan

​Günaydın Et Restronlarının sahibi Cüneyt ASAN.

Günaydın Et Restronlarının sahibi Cüneyt ASAN, 18 Aralık 2015 Cuma günü saat 14.00’de İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün konuğu olarak D Blok Turuncu Salonda “Çiftlikten Çata Et” konulu bir konferans vermiştir. Konferansa Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Aşcılık programı ve Gıda Teknolojisi Programı öğrencileri yoğun ilgi göstermiştir.

Konuk (Cüneyt ASAN) konuşmasına kendi hayat hikayesi ile başlamış; sahibi bulunduğu restoran zincirinin bükünki hale gelişindeki aşamalarından ve gelecekteki planlarından bahsetmiştir.  Konuşmasında öğrencilerin gelecek palanlarını oluşturmasına yönelik olarak başarılı olmanın yolunun çok istemek ve emek vermekten geçtiğini sık sık vurgulamıştır. Konuk, daha sonra etin çiftlikten çatala geçirdiği süreci özetlemiş, etin seçimi, satın alınması, pişirilmesi, saklanması gibi konularda tecrübelerine dayanarak yararlı bilgiler vermiştir.

Yaklaşık iki saat sürün etkinlik katılımcıların sorularının konuşmacı tarafından cevaplandırılmasıyla sona ermiştir. Etkinliğin ardından Cüneyt Asan, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitim ve Uygulama Mutfağını ziyaret etmiş; öğrencilerimizle mesleğe ve geleceğe dair sohbet etmiştir.”