Gastronomide Yeni Eğilimler

Chef Gabriele Sponza ve Eray Kılıç.

Chef Gabriele Sponza ve Eray Kılıç, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından organize edilen “Gastronomide Yeni Eğilimler” konulu panele katıldı.

Panel sonrası İstanbul Aydın Üniversitesi web sitesinde şu açıklamayı yaptı:

​İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından organize edilen “Gastronomide Yeni Eğilimler” konulu 04 Kasım 2016 günü panel İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Kampüsünde gerçekleştirildi.

Bölüm Başkanı Prof.Dr. Kamil BOSTAN’nın moderatörlüğünü üstlendiği panele Chef Gabriele Sponza ve Yeme – İçme -Seyahat sektörü marka danışmanı ve yazar Eray Kılıç panelist olarak katılmıştır.  Öğrencilerin ve diğer konukların yoğun ilgi gösterdiği panelde Gabriel Sponza ve Eray Kılıç öncelikle mesleki kariyerlerinden bahsetmişler, mesleğin bugünkü ve gelecekteki konumunu vurgulamışlar ve öğrencilere meslek adına çeşitli tavsiyelerde bulunmuşlardır.

Konuşmaların sonunda öğrencilerin soru bombardımanına tabi tutulmuşlardır. Konuklar, bütün sorulara içtenlikle cevap vermişler, kendi görüşlerini bildirmişlerdir.  Yaralı ve bilgilendirici  ve bir o kadar da eğlenceli geçen panel Prof. Dr .Kamil Bostan‘ın panel hakkındaki değerlendirmeleri ile son bulmuştur. Panelin sonunda Prof. Dr. Candan Varlık tarafından panelistlere teşekkür plaketi verilmiş ve katılımcılarla hatıra fotografı çektirilmiştir.”