Unişef – Bein Gurme

Unişef Bein Gurme programı.

Unişef programının çekimleri İstanbul Aydın Üniversitesi’nde  gerçekleştirildi. Program sonrası üniversite tarafından şu açıklama yapıldı:

“​BEİN Gurme(Türkmax Gurme) kanalında  yayınlanan Unişef programının çekimleri 09 02 2017 günü İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yapılmıştır.

Sunuculuğunu ünlü oyuncu Kemal Ucar‘ın; yönetmenliğini Anıl İlker’in üstlendiği bu program kapsamında sabahın erken saatlerinden akşama kadar kampüsün muhtelif yerlerinde çekimler yapılmıştır. Programın konsepti gereği Gastronomi bölümünden biri erkek (Arda Paftalı) ve bir bayan (Dilara Seferoğlu) öğrencimiz program çekimlerine katılmıştır.

TV kanalının kendi getirmiş olduğu karavan içinde oluşturulmuş mutfakta iki farklı yemek (istridye soslu karides ve damla sakızlı dondurma eşliğinde Türk kahveli browni) üretimi yapılmıştır. Yemekleri öğrencilerimiz hazırlamış ve sunmuştur.  Hazırlanan ürünler değişik konuklara ikram edilmiş ve görüşlere istenmiştir.

Tüm tadım yapanlar öğrencilerimizin yaptıkları yemekleri çok beğendiklerini ifade etmişlerdir. Ardından bölüm mutfağında çekimlere devam edilmiş, bölüm öğrenci ve hocaları ile gastronomi alanını ilgilendiren konularda röportajlar yapılmıştır.”